Logo muzea k 100.výročí
 
Aktuální informace

 Reportáž z vernisáže 6. 3. 2018 Půlstoletí s Cimrmanem
Pozvánka na výstavu Půlstoletí s Cimrmanem


Program na měsíc říjen ve formátu PDF zde.
Program na měsíc září ve formátu PDF zde.  

 


Facebook - www.facebook.com/vlastivednemuzeumjesenicka
Instagram - https://bit.ly/2JOtddv
Twitter - https://twitter.com/MuzeumJesenicka


Návštěvní řád Vlastivědného muzea Jesenicka ve formátu PDF zde.
 
Rozhovor o čarodějnických procesech na Jesenicku na Českém rozhlasu Olomouc dne 30.4.2017, který poskytovala Mgr. Božena Kaňáková a Mgr. Michaela Neubauerová.
Výjezdní zasedání Rady Olomouckého kraje v Jeseníku- červen


Dne 15. – 16.9.2018 se VMJ připojují ke Dnům evropského dědictví 2018 (EHD). V rámci této akce je možné zúčastnit se soutěže, ke které je nutné stáhnout aplikaci pro chytré telefony: ZDE

Principem soutěže je navštívit památky a akce v rámci Dnů evropského dědictví 2018 v termínu od 1. do 30. září 2018 (EHD 2018) a pomocí aplikace „Dny Evropského dědictví“ zaslat fotografie navštívených objektů.

Seznam všech přihlášených objektů a akcí k EHD 2018 naleznete v mobilní aplikaci ale také na stránkách www.historickasidla.cz – katalog památek a akcí EHD 2018.

Soutěžícím je každý, kdo se k soutěži zaregistruje a bude využívat mobilní aplikaci.

Soutěžící se snaží navštívit a vyfotografovat co nejvíce objektů a zúčastnit se akcí přihlášených k EHD 2018, za což získává body.

Výhercem se stane Soutěžící, který získá nejvíce bodů.

Pravidla soutěže naleznete ZDE.

 
   
   Pamětní známka k výstavě Dějiny poštovnictví na Jesenicku

U příležitosti konání výstavy Dějiny poštovnictví na Jesenicku (14. 6. – 4. 9. 2016) vydalo Vlastivědné muzeum Jesenicka ve spolupráci s Českou poštou pamětní známku s přítiskem motivu Vodní tvrze. Autorkou kresby tvrze je Mgr. Dana Akritidisová. Tuto známku je možné zakoupit na recepci muzea v ceně 90,-Kč/kus.