V rámci výstavy Poklady jesenických hor v netradičním šperku pořádá Vlastivědné muzeum Jesenicka každé úterý a o víkendu, vždy od 10 do 11 hodin, workshopy korálkování. Tyto workshopy jsou určeny především dětem od 4 do 11 let. Děti se zde pod vedením zkušených lektorek naučí vyrábět z korálků nejrůznější šperky a zvířátka. Maximální počet dětí ve skupině je 10. Místo na workshopu si můžete rezervovat na telefonním čísle 584 401 070. Workshopy se budou pravidelně konat po celou dobu trvání výstavy od 14.1. - 15.3.2014. Přijďte si k nám s dětmi udělat kreativní dopoledne. Těšíme se na Vaši návštěvu! 
 
 
 
   

 
 
8.6.2012 - Muzejní noc

30.11.-1.12.2012- Vánoční jarmark
 
Fenomén LEGO

vernisáž: v úterý 14. 2. 2012 v 18.00 ve Výstavním sále Vodní tvrze.

„Pouze to nejlepší je dost dobré“, tak znělo motto Ole Kirka Christiansena, člověka, který neuvěřitelným způsobem pomohl obohatit svět dětí. Jeho plastiková stavebnice s kostičkami navzájem spojitelnými pomocí výstupků se stala hračkou století. Svou vítěznou pouť světem nastoupila už před více jak půl stoletím. Kostičky byly záhy doplněny minifigurkami a množstvím dalšího vzájemně kompatibilního materiálu, takže z LEGA šlo postavit prakticky cokoli – automobily, letouny, vlaky, domy, hrady, vesmírná plavidla nebo dokonce i funkční roboty. A o tom chce návštěvníky Vlastivědného muzea Jesenicka přesvědčit výstava „Fenomén LEGO“, která ve Výstavním a Rytířském sále Vodní tvrze v Jeseníku bude probíhat od 14. 2. – 20. 5. 2012. Výstava vedle množství nejrůznějších modelů představí i historii světoznámé firmy. Pro děti je připravena i herna s LEGO kostičkami, kde si budou moci sami vyzkoušet svojí tvořivost a fantazii, a své úspěchy v soutěžích First Lego Legaue na výstavě představí studenti jesenického gymnázia. Výstava bude přístupná denně od 9.00 do 19.00. 

Termín: 14. 2. 2012 – 20. 5. 2012

Autor: Pavel Macháček

Výtvarné řešení: Diana Rišková

Ve spolupráci: s LEGO Trading, s.r.o. a KOSTKY.ORG
 
 
 
Krysáci     5. 6. - 31. 8. 2012
Uprostřed Valašského království, na malém smetišti nedaleko Vizovic, žili dva krysáci – Hubert a Hodan – a sádrový trpaslík Ludvík. Bydleli v útulných zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač. Žili klidně a spokojeně až do chvíle, kdy se na smetišti objevil potkan Eda – dobrodruh z Prahy, který všude byl, všechno viděl a všemu rozumí a hlavně nesnáší klid a nudu.

Jste zvědaví, jaká dobrodružství zažila čtveřice sympatických kamarádů? Navštivte výstavu ve Vlastivědném muzeu Jesenicka. A vy, kdo ty napínavé i legrační příhody znáte z televizního večerníčku, si je třeba rádi zopakujete. Ať vás výstava pobaví stejně, jako vás pobavil večerníček. 

Sedm velkých scén, ve kterých se večerníček točil, je doplněno informačními panely o vzniku animovaného večerníčku i s projekcí večerníčku.Součástí výstavy je i prodej suvenýrů (plyšové figurky, knihy, DVD, pexesa, kalendáře).

Ve výstavě si děti i dospělí mohou vytvořit svůj vlastní příběh formou komiksu s těmito populárními večerníčkovými postavami. Předlohy, pastelky i inspirace jsou součástí této výstavy.

kurátor: Mgr. Veronika Rybová

Vstupné 40,-/20,- Kč.