VÁNOČNÍ JARMARK
 Výzva z Vlastivědného muzea Jesenicka

Vlastivědné muzeum Jesenicka již nyní připravuje VIII. ročník tradičního Vánoční jarmarku, který se bude konat v termínu od 8. do 9. prosince 2017 v prostorách Vodní tvrze a Zámeckého náměstí. Bohatý program jarmarku bude doplněn výstavou betlémů ve Vodní tvrzi. V letošním roce bychom velice rádi prezentovali betlémářské umění z Jesenicka a obracíme se tímto na veřejnost, která vlastní a byla by nám ochotna zapůjčit na adventní čas (na samotné vánoce klidně vrátíme) své zajímavé betlémy či jejich části. Podělte se s ostatními o svou radost a pomozte nám vytvořit tu správnou atmosféru jesenických vánoc. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle 584 413 972 nebo prostřednictvím e-mailu
muzeum.historik@jen.cz.


V roce 2017 plánujeme realizovat Vánoční jarmark v termínu 8.-9.12.2017. Těšit se můžete na atmosféru starých českých vánoc, vánoční speciality, živý betlém, kapely prezentující středověkou hudbu a také vánoční výstavu ve Vodní tvrzi. 

Stánkaři se mohou hlásit na adrese muzeum.sekretariat@jen.cz. Sortiment bude striktně vybírán v návaznosti na typ akce, místo si nelze nárokovat, určuje jej pořadatel akce.


   Vánoční jarmark v roce 2016 nebude z provozních důvodů Vlastivědné muzeum Jesenicka realizovat. Těšíme se na setkání
s Vámi u jednoho z dalších ročníků.


Fotogalerie z Vánočního jarmarku 2015 naleznete ZDE. 
   V roce 2014 se Vánoční jarmark konal 5.-6.12.
    
   V roce 2013 se Vánoční jarmark konal 6.-7.12.